جوانسازی صورت
مارس 12, 2017
درباره دکتر شرفی
مارس 13, 2017

جراحی زیبایی بینی در میانسالی

نقش راینوپلاستی در جوان شدن چهره

“راینوپلاستی” فقط محدود به سنین جوانی نیست. مانند سایر اعضای بدن، بینی هم با افزایش سن دچار تغییراتی می شود که از همه بارزتر افتادگی نوک بینی(Nasal Tip) می باشد. با جابجا کردن نوک بینی به سمت بالا در عمل راینوپلاستی جلوه ای از جوانی به صورت داده می شود.

rhinoplastyintheelderly

در تصویر بالا عضلاتی که نوک بینی را به سمت پایین متمایل می کنند، مشخص شده اند.

 

در میانسالی نوک بینی مخصوصا هنگام خندیدن یا صحبت کردن به وضوح به سمت پایین کشیده میشود. با افزایش سن، پوست الاستیسیته ی خود را کمابیش از دست می دهد و نازکترو منافذ آن بازتر و بافتهای زیر پوست دچار تغییرات و ضعف می شوند، در نتیجه ساپورت بافتهای اطراف بینی دچار نقصان می گردد و این تغییرات به افتادگی نوک بینی و همچنین ایجاد برجستگی (قوز بینی یا Nasal Bump ) منجر می شود. حتی شکل سوراخهای بینی هم ممکن است دستخوش تغییراتی شود.

rhinoplasty-2 rhinoplasty-1 rhinoplasty-3

بنا به دلایل ذکر شده انجام عمل راینوپلاستی به همراه سایر روشهای جوانسازی صورت مانند تزریق فیلرها یا بوتاکس به ویژه در کسانی که نوک بینی دچار افتادگی شده است، نقش قابل توجهی در جوان شدن چهره دارد.

آنچه مهم است”ایجاد حس درونی بهتر” است. احساس بهتر نسبت به خود، زمانی که در آینه به چهره ی خود می نگرید.

این “احساس درونی بهتر”و “اعتماد به نفس بالاتر”تاثیر روحی مثبت و عمیقی در پی دارد که قابل قیاس با میزان تغییرات فیزیکی ایجاد شده نیست.

به یاد داشته باشید:

“تغییرات کوچک گاه اثرات مثبت بسیار عمیقی در اعتماد به نفس، تقویت روحیه و احساس تندرستی و شادابی بدنبال دارند.”