جراحی بینی گوشتی
مارس 12, 2017
جراحی زیبایی بینی در میانسالی
مارس 12, 2017

جوانسازی صورت

جوانسازی صورت با پیوند چربی (تزریق سلولهای چربی)

پیوند چربی یا تزریق سلولهای چربی به صورت، روشی مطمئن و نسبتا ساده جهت جوانسازی صورت است که تحت بیحسی موضعی و در مطب انجام می شود.

از مهمترین مزایای این روش نسبت به روشهای دیگر موارد زیر قابل ذکر است:

 • با توجه به این نکته که سلولهای چربی به عنوان بافتی طبیعی از بدن خود شخص گرفته و به نواحی مورد نظر صورت انتقال داده می شود، احتمال هیچگونه خطر واکنش ایمنی و آلرژی وجود ندارد.
 • نتیجه حاصل شده ماندگاری زیادی دارد که البته بستگی به انتخاب صحیح بیمار توسط پزشک و رعایت نکات لازم توسط بیمار و تکنیک صحیح عمل دارد.
 • با توجه به تکنیکهای جدید و ابزارهای پیشرفته ای که در این زمینه ابداع شده و هیچگونه برش و بخیه ای در این روش اعمال نمی شود، مقبولیت بسیار زیادی پیدا کرده است.
 • با پیوند چربی یا انتقال سلولهای چربی، جوانی و زیبایی طبیعی به صورت شما داده می شود.
مراقبتهای لازم پس از جوانسازی صورت با پیوند چربی :
 1. حداقل به مدت 3 روز در منزل استراحت کنید.
 2. ممکن است تورم و مختصر کبودی در صورت بخصوص در نواحی اطراف چشم و همچنین در محل برداشت چربی ایجاد شود که کاملا طبیعی است و بتدریج طی چند روز برطرف خواهد شد.
 3. به مدت 48 ساعت صورت خود را لمس نکنید.
 4. کیسه یخ بسیار سبک در اختیار شما قرار خواهد گرفت که برای کاهش تورم در 48 ساعت اول از آن استفاده خواهید کرد.
 5. در 3 روز اول از آب گرم برای شستن صورت و همچنین دوش آب گرم استفاده نکنید زیرا باعث افزایش تورم خواهد شد. تنها پاشیدن آب سرد به صورت بدون دست زدن به صورتتان مجاز است.
 6. رژیم غذایی نرم داشته باشید. نمک غذا باید محدود شود.
 7. هنگام خواب باید سر بالاتر از بدن قرار گیرد. اگر بتوانید به حالت نیمه نشسته بخوابید به کاهش تورم صورتتان کمک خواهید کرد.
 8. مانند هر جراحی دیگری که روی صورت انجام می شود، امکان دارد که تورم دو طرف صورت قرینه نباشد.جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد و بتدریج برطرف می شود.
 9. در 3 روز اول مسافرت هوایی نباید داشته باشید و پس از آن تا 1 هفته در صورت لزوم، مدت سفر هوایی باید کمتر از 3 ساعت باشد.
 10. از قرا گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خودداری کنید. رعایت این نکته بخصوص در 1 هفته اول پس از عمل حائز اهمیت است. هنگام خروج از منزل همواره از کرمهای ضد آفتاب استفاده کنید.
 11. انجام تمرینات ورزشی تا 1 هفته ممنوع است.
 12. آرایش صورت پس از 24 ساعت بلامانع است.

همواره به خاطر داشته باشید که:

سن شما، سن تقویمیتان نیست بلکه
سنی است که دیده می شوید.