0 / 5. 0

۵ دقیقه
جراحی-بینی-مردانه-

انتظارات آقایان از جراحی زیبایی بینی چگونه است؟

آنچه می خوانید...

امروزه انجام جراحی زیبایی و ترمیمی بینی در مردان به طور چشمگیری در سراسر جهان رایج و پرطرفدار شده است. این جراحی امکان اصلاح و تغییر شکل بینی و ایجاد ظاهری متناسب و جذابتر را به مردان می دهد. به علاوه با انجام این جراحی می توان آسیب های ساختاری از قبیل انحراف، مشکلات تنفسی یا شکستگی که در اثر حادثه یا مواردی این چنین برای مردان پیش آمده را اصلاح و برطرف کرد. انجام این جراحی توسط پزشکی حاذق و باتجربه می تواند نتیجه بسیار رضایت بخشی برای شما به دنبال داشته باشد.

جراحی بینی مردانه

مردان با انجام جراحی زیبایی بینی و ترمیمی بینی می تواند ظاهری متناسب و جذاب داشته باشند به نحوی که شکل و ظاهر متناسب بینی می تواند زیبایی گونه ها، چانه، چشم ها و دیگر اعضای صورت را نیز تکمیل و برجسته تر کند. برطرف کردن ایردات و مشکلات بینی با جراحی رینوپلاستی، تقارن صورت را بهبود بخشیده و جلوه ی بهتری از لحاظ ظاهر و اندازه بینی به فرد می بخشد. همچنین نیم رخ بی نقص و جذابتری را در قسمت تیغه و نوک بینی مردان ایجاد می کند. جراحی رینوپلاستی عملی پیچیده و حساس است که باید توسط پزشکی متخصص و با تجربه انجام شود تا از عوارض ناخواسته و نامطلوبی مانند ایجاد مشکلات تنفسی، بد شکلی و نا متناسب بودن و نهایتاْ نارضایتی از نتیجه عمل بینی جلوگیری شود.

عملی بینی استخوانی

تفاوت چراحی بینی زنان با جراحی بینی در مردان

اگرچه روش های جراحی بینی زنان و مردان یکسان است اما هر کدام اهدف زیبایی خاص خود را دارند و از این لحاظ با هم متفاوت هستند. مردان اغلب جراحی بینی را با این هدف انجام می دهند که قوز یا انحراف بینی خود را برطرف کنند و عرض و پهنای بینی را کاهش دهند. در حالی که زنان معمولاْ جراحی زیبایی بینی را با هدف اصلاح پهن و باز بودن بیش از حد و یا رفع افتادگی نوک بینی انجام می دهند. یک جراح پلاستیک حرفه ای عمل بینی را متناسب با جنسیت و خواسته ها و اهداف هر فرد انجام می دهد تا اطمینان لازم وجود داشته باشد که بیمار پس از عمل، بینی ای متناسب با فرم صورت و با ظاهری طبیعی خواهد داشت.

فواید جراحی بینی در مردان

چراحی بینی فواید زیادی را برای مردان به  همراه دارد که در ادامه به برخی ازآنها اشاره می کنیم:

بهبود تقارن بینی: داشتن بینی ای متقارن و متناسب با دیگر اجزای صورت در مردان تأثیر به سزایی در جذابیت ظاهر آنها دارد و جلوه ای طبیعی و بی نقص به صورت آنها می بخشد

رفع و اصلاح نواقص ساختاری بینی: در بسیاری از موارد جراحی زیبایی بینی در مردان با هدف برطرف کردن ایرادات و نواقص ساختاری بینی انجام می شود

افزایش اعتماد به نفس: جراحی زیبایی و عمل ترمیمی بینی با بهبود ظاهر صورت در مردان نیز موجب افزایش میزان اعتماد به نفس می شود

اگرچه جراحی زیبایی بینی در مردان از مزایای طولانی مدت بسیاری برخوردار است، اما توجه به این نکته مهم است که پس از انجام عمل بینی چند ماه زمان می برد تا نتیجه عمل برای بیمار مشخص شود. لازم است پیش از انجام جراحی از پزشک خود در رابطه با جزئیات عمل سوال کنید و انتظارات خود را به طور واقع بینانه برای پزشک خود بیان کنید. به این ترتیب جراح شما می تواند متناسب با شرایط بینی شما و خواسته هایتان عمل بینی را برنامه ریزی کرده و انجام دهد تا نتیجه رضایت بخشی از عمل برای شما حاصل شود.

آیا شما کاندید مناسبی برای انجام این جراحی هستید؟

جراحی زیبایی بینی در مردان یک عمل جراحی زیبایی عمده است و تصمیم گیری در مورد انجام این عمل نباید بدون فکر و بررسی و مشورت با یک پزشک متخصص انجام شود. یک جراح حاذق و با تجربه تجزیه و تحلیل گسترده ای بر روی شرایط و خواسته های بیمار انجام خواهد داد تا مشخص شود آیا فرد کاندید مناسبی برای انجام جراحی بینی است یا نه.

در طی مشاوره برای جراحی بینی، جراح ویژگی های صورت فرد را به دقت و با در نظر گرفتن تمامی جوانب بررسی می کند. هر فردی که ویژگی های زیر را داشته باشد می تواند کاندید مناسبی برای انجام جراحی بینی باشد.

  • داشتن بینی با برآمدگی اضافه و یا فرو رفتگی غیرعادی در قسمت تیغه بینی
  • داشتن نوک بینی افتاده
  • داشتن نوک بینی پیازی شکل
  • داشتن قوز بینی
  • پهن و بزرگ بودن سوراخ های بینی
  • پهن و یا باریک بودن بیش از حد بینی
  • کجی و انحراف بینی
  • داشتن پولیپ
  • داشتن مشکلات تنفسی

دوران نقاهت پس از جراحی بینی برای مردان

جراحی زیبایی بینی می تواند برای بیمار دوره دشواری باشد. پس از جراحی بینی، مردان ممکن است نیاز به مرخصی از کار، تحصیل یا سایر کارهای روزمره داشته باشند تا بتوانند بر روی مهم ترین موارد در رابطه با مراقبت های لازم پس از عمل جراحی تمرکز کنند.

در روز های اولیه پس از عمل، مردان به دلیل تورم در بخش های داخلی بینی ممکن است دچار گرفتگی بینی شوند. در قسمت های اطراف بینی فرد ممکن است تورم و کبودی بر روی پوست صورت ایجاد شود. با این حال این علائم پس از گذشت چند روز از عمل خود به خود از بین می روند و جای نگرانی ندارد. توصیه می شود مردان طی چند هفته اول پس از جراحی از انجام هرگونه فعالیت بدنی شدید خودداری کنند. در نهایت به طور کلی ممکن است دو سال طول بکشد تا نتایج نهایی جراحی زیبایی بینی به طور کامل به دست بیاید.

https://www.facialplasticsbh.com/for-men/male-rhinoplasty/

دکتر مریم شرفی

دکتر مریم شرفی

جراح بینی
دارای بورد فوق تخصصی بین المللی جراحی پلاستیک صورت
متخصص گوش، حلق و بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *